A Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Tempus Közalapítvány bejelentése szerint elindul a Pannónia Program, amely a modelltváltott egyetemek nemzetközi csereprogramjait támogatja.
A program célja és finanszírozása
Hankó Balázs államtitkár szerint a program célja, hogy a magyar diákok, oktatók és kutatók a világ vezető egyetemein szerezzenek tapasztalatokat, amelyeket hazatérve hasznosíthatnak a magyar gazdaság és társadalom fejlesztésében. A programra 2023-ban 10 milliárd forint áll rendelkezésre.
Nemzetközi csereprogramok és célok
A Pannónia Program célja, hogy 2030-ra évente 20 ezer magyar diák, tanár és kutató vegyen részt nemzetközi csereprogramokban. Jövőre már 8 ezer fő számára teszi lehetővé a program, hogy nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek.
Pályázati folyamat
A pályázatok január 15-től nyújthatók be, a beadási határidő január 29. A döntés várhatóan február végéig megszületik, és április végéig a szerződések is megkötésre kerülnek.
A program további részletei
A program részeként a diákok, oktatók és kutatók havi 350-500 ezer forintos ösztöndíjban részesülhetnek. A szerzett krediteket a hazai intézmények minden esetben el fogják fogadni.
Globális kapcsolatok és tájékoztatás
Czibere Károly, a Tempus Közalapítvány kuratóriumának elnöke szerint jelenleg 99 ország egyetemeivel állnak kapcsolatban, és folyamatos tájékoztatást nyújtanak a magyar felsőoktatási intézményeknek a program lehetőségeiről.
Forrás: MTI